תכשיטים מהטבע

פינה חדשה בבלוג שלנו בה נארח כל פעם ספק/ נותן שירות / יוצר אחר מתחום האירועים בה ניחשף ליוצרים ולמאחורי הקלעים שלהם, לתהליך, לחשיבה לציפיות ולעשייה מבורכת. הפעם נתחיל עם הפרט הראשון בכל הקשור להצעות נישואים הלא היא הטבעת, טבעת הנישואים היא לרוב סטנדרטית, חלקה, ויחסית זהה אצל רוב הזוגות, אך לעומת זאת, טבעת אירוסין בדרך כלל מגיעה עם איזשהו טוויסט בעלילה, מחשבה, דיטיילס או כל דבר האחר ההופך אותה למיוחדת, שונה וראויה למעמד, הפעם נארח אצלנו את שירן סלם, צורפת ויוצרת תכשיטים בחסד ובעלת מותג פרטי לתכשיטים בעבודת יד- SHIRAN SALEM JEWELRY.
שירן, בוגרת בהצטיינות של המחלקה לצורפות בתל חי סיימה את לימודיה לפני שלוש שנים ומאז חיה ויוצרת בתל אביב. במסגרת הלימודים נשלחה לקורס בבית ספר לאומנות במיין בארצות הברית, שם למדה ליצוק צמחים למתכת ושאבה השראה מהטבע. כשסיימה את לימודיה, המשיכה שירן לפתח את החיבור בין תכשיטים וצמחים ולצקת פרטים קטנים לתוך התכשיטים שהיא עושה באהבה כה רבה, כך נוצרה סדרה של תכשיטים מופלאים, עדינים ומלאי מחשבה וקסם.

>>> ספר לנו על העסק שלך בשני משפטים…
היי! אני שירן, צורפת ומעצבת תכשיטים בזהב ואבני חן. כל התכשיטים שלי נעשים בעבודת יד ומאופיינים בהרבה פרטים קטנים ועדינים בהשראה מהטבע.

>>>מאיפה התחילה האהבה לתכשיטים ולצורפות?

תמיד הייתי בסביבה של יצירה, אבל אני חושבת שהמשיכה לצורפות הגיעה קודם כל מהסקרנות לדעת איך יוצרים תכשיט. איך נוצר הפריט הקטן והיפה הזה. כששיתפתי את ההורים שלי שזה מה שאני רוצה לעשות גיליתי שכל הצד של אבי היו צורפים בתימן. כנראה שזה גם בגנים!:)

>>> ממה מושפעת העבודה שלך / מה ההשראות שלך?
את עיקר ההשראה אני שואבת מהיופי שבפרטים הקטנים בטבע. אני בוחנת צורות, טקסטורות וגם בחירת הצבעים של אבני החן שאני משלבת בתכשיטים מושפעת מזה. יש לטבע המון מה להציע לעולם שלי- אם זה מצורה של ענף ועד לטקסטורה של אבן או אלמוג.

   > לא סתם אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים, זה יכול להיות בטבעת וזה יכול להיות בסידור הפרחים על השולחן, תחקרו, יכול להיות שפרט קטן אחד שלא ראיתם או חשבתם עליו לפני ישנה המון.


טבעת זהב לבן משובצת טורמליו ורוד
טבעת זהב פתוחה 14k
>>> מי הזוגות שפונים אליך?
הזוגות שפונים אליי הם בעיקר זוגות שמחפשים טבעות בעיצוב שונה וייחודי שמעט חורג מ"המוסכמות" של הטבעת הקלאסית עם יהלום מרכזי. זוגות עם סיפור מעניין.

>> האם אתם מושפעים מטרנדים בתהליך היצירה שלך?
אני לא ממש מושפעת מטרנדים בתהליך היצירה, גיבשתי ועדיין מגבשת קו עיצובי שלי שדי מנחה אותי כרגע ואני עדיין חוקרת ומפתחת אותו. בעיניי לטרנדים בעולם הזה אין כל כך חשיבות, הרי בסופו של דבר כל אחת ואחד מקווה שהתכשיט הזה ילווה אותה ואותו עוד שנים ארוכות. החיבור לתכשיט ולאומנות בו חשוב בעיניי יותר. ככה הייתי רוצה שהלקוחות שלי ירגישו כלפי התכשיט, כאל יצירה שרכשו.

>>> מה הפריט שלך שאת הכי אוהבת?

זה תמיד משתנה. אבל כרגע אני הכי מחוברת לקולקציה שאני עובדת עליה היום, שכולה עשויה זהב וספירים צבעוניים. אני משוגעת על האבנים האלה והצבעוניות שלהן מרגשת אותי כל כך שנראה לי שאלו התכשיטים שילוו אותי בזמן הקרוב.

>>> מישהו ספציפי שהיית רוצה שילבש את התכשיטים שלך?

זואי קרביץ. הקראש החדש שלי!
זואי קרביץ / Allure
>>> טיפ קטן לזוגות שלנו…
לא סתם אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים, זה יכול להיות בטבעת וזה יכול להיות בסידור הפרחים על השולחן, תחקרו, יכול להיות שפרט קטן אחד שלא ראיתם או חשבתם עליו לפני ישנה המון.

 >>> הצלחה בעיני היא…
הצלחה בעיניי זה סיפוק.


>>> ספרי לנו על הבקשה הכי הזויה שקיבלת במסגרת העבודה…

לא בקשה הזויה אבל לפני כמה זמן תיקנתי לקרובה שלי טבעת שמוערכת בעשרות אלפי שקלים עם ערך סנטימנטלי עוד יותר גבוה. לא ישנתי טוב עד שהיא חזרה אליה.

זהב משובצת באקוואמרין

 

זהב משובצת באקוואמרין
טבעת זהב להן משובצת גרנט מוזמביק